English
مشاهده خبر
وبینار «آموزش، هوش مصنوعی، یادگیری و علوم شناختی: تغییر ناگزیر پارادایم»؛ پنجشنبه 17 تیرماه 1400

انجمن آموزش مهندسی ایران، وبینار «آموزش، هوش مصنوعی، یادگیری و علوم شناختی: تغییر ناگزیر پارادایم»، را در روز پنج شنبه 17 تیرماه از ساعت 11 الی 12 (پس از مجمع انجمن)، با سخنرانی دکتر بابک نجار اعرابی استاد دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران برگزار می کند. 

چکیده وبینار:

ورود به عصر کلان داده، همگام با تکثیر و توسعه حسگرها و ابزارهای پردازش و ذخیره سازی، در کنار امکان ارتباط گسترده و محاسبات توزیع شده در بستر انواع شبکه ها، چهره زندگی انسان را عوض کرده است. با زیست بوم جدیدی روبرو هستیم که با خود تغییر ناگزیر در بسیاری پارادایم های سنتی را به ارمغان آورده است. الگوهای آموزش سنتی نیز متاثر از این تغییرات کلان، در حال پوست انداختن هستند.

آموزش دانشگاهی در دویست سال گذشته موجد تغییر همه چیز در عالم بوده است، الا خودش. شاید الان بهترین فرصت تاریخی است برای تغییر پارادایم سنتی آموزش به الگویی مدرن تر. الگویی که در آن به خصوصیات فردی افراد توجه شود، محتوای آموزشی متناسب با نیاز و وضعیت یادگیرنده تطبیق یابد، یادگیری بصورت حلقه بسته با فیدبک مستمر مبتنی بر ارزیابی مستمر تطبیق شود، خود یادگیری مستمر در طول زندگی تبدیل به یک مهارت شود، مهارت های نرم چون توانایی کارگروهی و تفکر انتقادی بیش از پیش توسعه یابد، ارزیابی بصورت پیوسته و متکی به داده های رفتاری فرد انجام شود، یادگیری و یاددهی در شبکه ای منعطف از دانشجویان، استادان و دستیاران اتفاق افتد، حتی گاه نقش استاد و دانشجو عوض شود.

هوش مصنوعی و علوم شناختی دو پایه اساسی شبکه یادگیری آینده خواهند بود. درک بهتر ما از فرایند یادگیری فردی دست آورد علوم شناختی است و ابزارها و پلتفرم های مورد نیاز برای پیاده سازی یادگیری فردی در بستر شبکه یادگیری دست آورد هوش مصنوعی. در این وبینار به گفتگو درباره نقش علوم شناختی و هوش مصنوعی در آموزش و یادگیری خواهیم پرداخت.

 

برای ورود به محیط  وبینار کلیک کنید.

تعداد بازدید : 311
تاریخ انتشار : 1400/04/01 - 19:53
استعلام وضعیت عضویت
کلیه حقوق این وب سایت برای انجمن آموزش مهندسی ایران محفوظ است.