English
پاسخ به سوال 20

سوال 20- چه راهکاری برای برگزاری کلاس های عملی و آزمایشگاهی به صورت مجازی وجود دارد؟

 

بر خلاف کلاس­های نظری، برگزاری کلاس­های عملی و آزمایشگاهی به صورت مجازی با دشواری­های بسیاری روبروست زیرا هدف اصلی این دروس درگیر شدن عملی دانشجو با مفاهیم تئوری آموخته شده است. در همه گیری ویروس کرونا، برخی دانشگاه­ها بر ضرورت برگزار شدن حضوری چنین کلاس­هایی اصرار دارند و  در این خصوص تدابیری همچون برگزاری کل کلاس عملی یک ترم در یک روز، کاهش تعداد دانشجویان و حفظ فاصله اجتماعی اندیشیده­اند. این امر هر چند روح حاکم بر منطق این کلاس­ها را تا حد زیادی حفظ می‌کند اما با خطراتی همراه است. از طرف دیگر برخی دانشگاه­ها چنین کلاس­هایی را بصورت نظری یا نهایت پخش فیلم انجام آزمایش توسط استاد برگزار می‌کنند که سلامتی دانشجویان را به خطر نیانداخته اما با هدف بنیادی چنین کلاس­هایی تناسب ندارد. اما آیا راه حل دیگری نیز وجود دارد؟ استفاده از واقعیت مجازی (virtual reality)می‌تواند بسیار در این زمینه راهگشا باشد.

از طریق این لینک می‌توانید فیلم­هایی را از نحوه برگزاری آزمایشگاه الکترونیک، آزمایشگاه شیمی و حتی آموزش اتاق عمل با استفاده از واقعیت مجازی را مشاهده فرمائید. 

http://elearning.msrt.ir/%D8%AF%D8%B1%D9%88%D8%B3-%D8%B9%D9%85%D9%84%DB%8C-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C/

 

سوال قبل - سوال بعد


استعلام وضعیت عضویت
کلیه حقوق این وب سایت برای انجمن آموزش مهندسی ایران محفوظ است.