English
مشاهده خبر
نشست تعامل علوم انسانی و مهندسی- دوشنبه 11 شهریورماه 98 - فرهنگستان علوم

در گذشته، میان رشته‌های مختلف علمی، فاصله  زیادی  وجود نداشته است. امروزه بین رشته های مختلف علوم تمایز وجود دارد و  از هم مجزا و تفکیک شده‌اند؛ اما هنوز هم شباهت‌های زیادی بین برخی از علوم تجربی و علوم انسانی وجود دارد و شباهت‌های فیزیک و فلسفه ــ به‌خصوص در مطالعه فیزیک کوانتومی ــ قابل توجه است. این شباهت‌ها در جامعۀ ما عمدتاً نادیده گرفته شده است؛ چنان‌که در دانشکده‌های فنی و مهندسی به علوم انسانی و هنر کمتر توجه می شود و حتی رشته های علوم انسانی با علوم پایه و علوم مهندسی و پزشکی و... بیگانه‌اند. این جدایی علوم از یکدیگر آفت‌های بسیاری را همراه خود آورده که  به ضرر جامعۀ علمی ما است.

 در آستانه دهمین سال تأسیس انجمن آموزش مهندسی ایران، انجمن برآن است تا در نشست بین نخبگان علوم انسانی و مهندسی، بعضی از مهم‌ترین نیازهای دانشجویان و دانش آموختگان حوزۀ مهندسی را با علوم انسانی به اشتراک گذاشته  و راهکارهایی را  برای نزدیک کردن این دو حوزه به یکدیگر، عرضه کند.  از عموم علاقه مندان دعوت می شود تا در نشستی که با همین دیدگاه طراحی شده و با حضور افراد زیر تشکیل می شود، شرکت فرموده و با مشارکت و ارائه دیدگاه های خود، جلسه فوق را غنی تر نمایند.

 دکتر سعیدرضا عاملی، استاد دانشگاه تهران و دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی

  دکتر عباس ملکی، دانشیار دانشگاه صنعتی شریف

 

زمان: دوشنبه 11 شهریور 1398،  ساعت 10 تا 12 صبح

مکان: فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران (بزرگراه حقانی، خروجی فرهنگستان ها و کتابخانه ملی، فرهنگستان علوم، طبقه دوم، سالن کنفرانس)

 

شرکت برای عموم علاقه مندان آزاد است.

لطفا به منظور هماهنگی و برنامه ریزی بهتر ازاینجا برای حضور در نشست ثبت نام فرمایید.

تعداد بازدید : 184
تاریخ انتشار : 1398/05/31 - 14:34
استعلام وضعیت عضویت
کلیه حقوق این وب سایت برای انجمن آموزش مهندسی ایران محفوظ است.